نکاتی درباره راه اندازی آشپزخانه غذای بیرون بر


راه اندازی آشپزخانه غذای بیرون بر احتیاج به مدیریت مناسبی دارد. راه اندازی آشپزخانه غذای بیرون بر در صورتی که نکات کوچک آن رعایت شود، سود مناسبی دارد.

راه اندازی آشپزخانه غذای بیرون بر یا رستوران های Take-Away یا Take-Out یا Delivery نیاز به دانستن مباحثی از جمله سرمایه گذاری مناسب در این زمینه رعایت مواردی از جمله ثبت صحیح سفارش همین طور دقت فراوان می باشد که در این مقاله به این موارد خواهیم پرداخت. راه اندازی آشپزخانه غذای بیرون بر در صورتی که در سطح کیفی مطلوبی قرار داشته باشد، می تواند برای مدیریت آن سوددهی مناسبی نیز داشته باشد.

شیوه راه اندازی آشپزخانه غذای بیرون بر

در سال های اخیر تحقیقی که در کشور آمریکا انجام شده، نشان داده است که ۳۴ درصد از مردم متقاضی راه اندازی آشپزخانه غذای بیرون بر هستند و رستوران های بیرون بر جایگاه ویژه ای در زندگی آن ها دارد. بنابراین گسترش سفارش غذا و دریافت در محل کار یا منزل سبب شده راه اندازی آشپزخانه غذای بیرون بر برای برخی از اصناف که در این حرفه مشغول بوده اند از اهمیت ویژه ای برخوردار شود.

علاوه بر این که راه اندازی آشپزخانه غذای بیرون بر در حال رونق گرفتن است، رستوران ها نیز در صدد این برآمده اند که خدمات ارسال غذا و ارائه آن در محل را به مشتریانشان ارائه بدهند. اما مانند دیگر تخصص ها راه اندازی آشپزخانه غذای بیرون بر شامل مواردی است که توجه به آن باعث پیشرفت و رونق این کسب و کار می شود.

سیستم سفارش گیری برای راه اندازی آشپزخانه غذای بیرون بر

روش های متفاوتی وجود دارد که مشتریان یک رستوران یا غذای بیرون بر می توانند از طریق آن سفارش خود را ثبت نموده و غذای خود را دریافت نمایند. در این جا به ۳ روش اشاره می کنیم که در ایران مرسوم تر است:

 1. سفارش تلفنی: اولین راه برای ثبت سفارش و دریافت غذا برقراری تماس تلفنی است که از سال های گذشته همواره اصلی ترین راه بوده است. از کارهای مهمی که مدیر یک رستوران باید انجام دهد، منصوب کردن شخص مناسبی برای پاسخگویی به تماس های مشتری است که علاوه بر دریافت سفارش صحیح از مشتری، برخورد مناسب و محترمانه ای با وی داشته باشد تا بتواند رضایت مشتری را به خود جلب کند.
 2. سفارش آنلاین غذا: این شیوه به این شکل است که مشتری با دیدن عکس غذا از رستوران مورد نظر خود، از طریق اینترنت سفارش خود را  ثبت نموده و به صورت اینترنتی نیز پرداخت می نماید. این روش در ایران رونق چندانی پیدا نکرده است. استفاده از این روش مستلزم این است که رستوران یک سیستم یکپارچه آنلاین داشته باشد که بلافاصله پس از سفارش مشتری، در آشپزخانه رستوران نشان داده شده و تهیه شود تا در کوتاه ترین زمان نیز به دست مشتری برسد.
 3. مراجعه حضوری: این روش نیز مانند تلفن نقش مهمی در سفارش بیرون بر دارد و مدیریت رستوران باید شرایط مناسبی نیز برای مراجعین حضوری و رسیدگی به سفارشات آن ها فراهم آورد.

جایگاه دقت در راه اندازی آشپزخانه غذای بیرون بر

دقت مهمترین عامل در راه اندازی آشپزخانه بیرون بر است. راه های تمرکز کردن و دقت در راه اندازی آشپزخانه بیرون بر می تواند شامل انجام صحیح کارها از همان ابتدا باشد که به خوبی سفارش مشتری ثبت و تهیه شود. سیستم بهینه ای برای ارسال سفارش مشتری وجود داشته باشد و برای کنترل هر چه بهتر سفارشات از چک لیست استفاده شود.

سود غذای بیرون بر چگونه است؟

راه اندازی آشپزخانه غذای بیرون بر می تواند کسب و کار سودبخشی باشد در صورتی که مدیریت آن سعی کند از توانایی آشپزهای مجرب استفاده کند و کیفیت کار خود را در سطح مطلوبی برای سطح متوسط جامعه قرار دهد. عموماً کترینگ ها و غذای بیرون بر در ایران غذاهای سنتی مانند قرمه سبزی، زرشک پلو، قیمه و … ارائه می دهند و مشتریان آن ها علاوه بر عموم مردم در دسته ادارات و اصناف هم هستند در حجم گسترده تری سفارش غذا ثبت می کنند.

در هر صورت سود راه اندازی آشپزخانه غذا بیرون بر در صورتی که بیرون بر از مواد اولیه تازه استفاده کند و کیفیت غذای مطلوب ارائه دهد و از لحاظ قیمت نیز برای مشتری مقرون به صرفه باشد، می توانند سود معقول و مناسبی برای مجموعه در پی داشته باشد.

جهت سفارش اینترنتی و دریافت مشاوره برای خرید هر محصول با شماره کارشناس فروش 09190308305 یا 88548918-021 دفتر مرکزی فروش حاصل فرمایید.

همکاران و مصرف کنندگان گرامی جهت هر گونه انتقاد و پیشنهاد با شماره 09123066216 مدیریت در تماس باشید.15 دیدگاه برای “نکاتی درباره راه اندازی آشپزخانه غذای بیرون بر“

 1. رمضانی گفت:

  بسیار عالی

  [پاسخ]

 2. ناشناس گفت:

  بنده هم میخوام تهیه غذای بیرون بر راه اندازی کنم

  [پاسخ]

 3. ناشناس گفت:

  با سلام هزینه دقیق راه اندازی رو بنویسید

  [پاسخ]

 4. ناشناس گفت:

  سلام منم قصد راه اندازی دارم

  [پاسخ]

 5. ناشناس گفت:

  سود غذای بیرون بر رو بنویسید لطفا

  [پاسخ]

  پشتیبانی سایت پاسخ در تاريخ مرداد ۲۸ام, ۱۳۹۷ ۱۱:۴۹ ب.ظ:

  با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید

  [پاسخ]

 6. ناشناس گفت:

  بهترین شغل همین تهیه غذای بیرون بر هست
  منم میخوام تو خونمون راه اندازی کنم حتما با کیچن سنتر هماهنگ میکنم

  [پاسخ]

 7. ناشناس گفت:

  درآمدش خیلی خوبه

  [پاسخ]

 8. ناشناس گفت:

  بنده آشپزخانه غذای بیرون بر دارم خیلی هم راضی هستم

  [پاسخ]

 9. ناشناس گفت:

  برای راه اندازی از کجا شروع کنیم

  [پاسخ]

  پشتیبانی سایت پاسخ در تاريخ شهریور ۲ام, ۱۳۹۷ ۱:۳۵ ب.ظ:

  با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید

  [پاسخ]

 10. ناشناس گفت:

  برای راه اندازی آشپزخانه تهیه غذا مزاحمتون شدم
  میخواستم یه آشپزخانه راه اندازی کنم

  [پاسخ]

  پشتیبانی سایت پاسخ در تاريخ شهریور ۴ام, ۱۳۹۷ ۲:۵۰ ب.ظ:

  با کارشناس فروش تماس بگیرید

  [پاسخ]

 11. ناشناس گفت:

  برای راه اندازی آشپزخانه غذای بیرون بر باید چیکار کنیم

  [پاسخ]

  پشتیبانی سایت پاسخ در تاريخ شهریور ۲۰ام, ۱۳۹۷ ۱:۰۷ ق.ظ:

  با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و سفارشتونو ثبت کنید

  [پاسخ]

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.