آشنایی با چگونگی راه اندازی سفره خانه سنتی

راه اندازی سفره خانه سنتی، مانند همه مشاغل دیگر مراحل خود را دارد. اگر به دنبال راه اندازی سفره خانه سنتی هستید، می توانید با روشی درست به سود خوبی برسید.

امروزه در جای جای مختلف شهر می توان سفره خانه های بسیاری را دید. راه اندازی سفره خانه سنتی بسیار پر سود به نظر می رسد. در این مقاله قصد داریم به طور کامل درباره راه اندازی سفره خانه سنتی و همچنین شرایط تأسیس سفره خانه سنتی بحث کنیم.

برای صحبت درباره راه اندازی سفره خانه های سنتی ابتدا لازم است که به معرفی سفره خانه بپردازیم و بگوییم که سفره خانه کجاست؟ سپس به نحوه احداث و همچنین مجوزهای لازم و وسایل مورد نیاز برای راه اندازی سفره خانه سنتی می پردازیم.

سفره خانه کجاست؟

ابتدا باید گفت که سفره خانه سنتی مکانی است که بسیار حالت قدیمی دارد و همین امر سبب می شود که به جای استفاده از میزها و صندلی های مدرن و امروزی از تخت های چوبی استفاده شود. در ابتدای همین راه باید گفت که استفاده از تخت‌های چوبی بسیار مهم و کاربردی است. از طرفی سفره خانه های سنتی، دارای غذاهای سنتی هستند و در کنار آن ها چای، قهوه و قلیان نیز سرو می شود. پس در کل می توان سفره خانه سنتی را مکانی تلقی نمود که دارای غذاهای سنتی، تخت‌های چوبی و همچنین چای و قلیان می باشد.

نکاتی که باید هنگام راه اندازی سفره خانه سنتی مد نظر داشته باشیم:

سفره خانه سنتی برای خود دارای قواعد و قوانین مخصوصی است، برای مثال در سفره خانه‌های سنتی افراد و کارکنان لباس‌های سنتی بر تن دارند. همچنین راه اندازی سفره خانه سنتی بدون غذاهای سنتی و محلی عملاً کار اشتباهی است، سفره خانه سنتی باید دارای تخت‌های چوبی باشد و در صورتی که مکان مورد نظر دارای حوض و فواره نیز باشد، این موارد برای راه اندازی سفره خانه سنتی یک امتیاز محسوب شده و در جذب مشتری بیشتر تأثیرگذار است. از طرفی راه اندازی سفره خانه نیاز به استفاده از یک دکور قدیمی و جذاب دارد، تا احساس سنتی بودن را به افراد منتقل کند، این امور به همراه تجهیزات سفره‌خانه شامل مواردی مانند ظرف‌های قدیمی و انواع قلیان، جزئی از تجهیزات سفره خانه سنتی می‌باشد. از طرفی برای بهتر بودن حس و حال سفره خانه بهتر است که از لامپ‌های معمولی و با شکل و شمایل قدیمی نیز در طراحی دکوراسیون سفره خانه سنتی کمک بگیرید.

هزینه راه اندازی سفره خانه سنتی

راه اندازی سفره خانه سنتی دارای هزینه های متغیری است که بسته به محل احداث سفره خانه و نحوه کار، هزینه ساخت سفره خانه سنتی شما بسیار متفاوت است. اما بطور کلی دو هزینه ثابت و متغیر برای سفره خانه پیش بینی می شود. هزینه ثابت هزینه ای است که برای مکان و دکوراسیون داخلی سفره خانه می پردازیم. هزینه ثابت بستگی به این دارد که شما بخواهید سفره خانه را خود بخرید یا آن را از شخص دیگری اجاره کنید و کاملاً در بحث دکوراسیون به سلیقه و میزانی که شما می خواهید در دکوراسیون سفره خانه خود خرج کنید، بستگی دارد. اما در کل هزینه های ثابت بخش عمده ای از هزینه را در بر می گیرد و اما درباره هزینه های متغیر باید گفت که این هزینه ها هزینه نسبتاً کمتری است و باز هم بستگی به نوع کار شما و تعداد افرادی که برای شما کار می کنند دارد. اما هنگامی که برای مثال یک سفره خانه را با بودجه ای حدود ۲۰۰ میلیون تومان احداث کنید، اگر تعداد مشتریان خوبی داشته باشید درآمد خوبی نیز خواهید داشت و با درآمد سفره خانه سنتی خود به راحتی سود مناسبی را از راه اندازی سفره خانه سنتی خواهید داشت.

اخذ جواز کسب برای راه اندازی سفره خانه سنتی

سفره خانه سنتی نیز مانند دیگر مشاغل نیاز به اخذ جواز کسب دارد و برای این امر نیاز به داشتن مدارکی دارید، از همین رو ما در اینجا تعدادی از این مدارک را به شما می گوییم. برای احداث سفره خانه نیاز دارید که تابعیت جمهوری اسلامی ایران را داشته باشید و پروانه کار معتبر از وزارت کار و امور اجتماعی و همچنین اقامت معتبر برای افراد بیگانه الزامی می باشد. همچنین نیاز به ۶ قطعه عکس و کپی شناسنامه نیز دارید. از طرفی ارائه سند مالکیت یا اجاره نامه و همچنین گواهی پایان خدمت و عدم سوءپیشینه و عدم اعتیاد و برگه سلامت بهداشت از دیگر مواردی است که باید برای دریافت جواز کسب داشته باشید. همچنین موافقت اداره اماکن نیروی انتظامی نیز برای احداث سفره خانه الزامی است. پس با این مدارک و مشخصات می توانید سفره خانه مورد نظر خود را در کمترین زمان احداث کنید.

سخن پایانی

در پایان باید گفت که با دیدن سفره خانه های مختلف در تمام طول شهر همه افراد به فکر راه اندازی سفره خانه سنتی می افتند، اما این شغل نیز مانند دیگر مشاغل مزایا و مشکلات خود را دارد. اما اگر کار خود را به خوبی انجام دهید و مکان درستی برای احداث سفره خانه خود انتخاب کرده باشید به بهترین شکل پاسخ می گیرید و به خوبی می توانید سود مناسبی را از راه اندازی سفره خانه سنتی خود ببرید.

جهت سفارش اینترنتی و دریافت مشاوره برای خرید هر محصول با شماره کارشناس فروش 09190308305 یا 88548918-021 دفتر مرکزی فروش حاصل فرمایید.

همکاران و مصرف کنندگان گرامی جهت هر گونه انتقاد و پیشنهاد با شماره 09123066216 مدیریت در تماس باشید.11 دیدگاه برای “آشنایی با چگونگی راه اندازی سفره خانه سنتی“

 1. ناشناس گفت:

  هزینه راه اندازی سفره خانه سنتی چقدر است

  [پاسخ]

  پشتیبانی سایت پاسخ در تاريخ مرداد ۳۱ام, ۱۳۹۷ ۳:۳۶ ب.ظ:

  با شماره کارشناس فروش تماس بگیرید

  [پاسخ]

 2. ناشناس گفت:

  وسایل مورد نیاز سفره خانه سنتی چیست

  [پاسخ]

  پشتیبانی سایت پاسخ در تاريخ شهریور ۲ام, ۱۳۹۷ ۱:۳۵ ب.ظ:

  در مطلب فوق ذکر شده است

  [پاسخ]

 3. ناشناس گفت:

  سلام
  در خیابان انقلاب بنده میخوام سفره خانه راه اندازی کنم
  چطور باید برای جواز اقدام کنم
  و این که شما انجام میدید؟

  [پاسخ]

  پشتیبانی سایت پاسخ در تاريخ شهریور ۲ام, ۱۳۹۷ ۳:۰۵ ب.ظ:

  با کارشناس فروش تماس بگیرید

  [پاسخ]

 4. ناشناس گفت:

  بنده سفره خانه سنتی میخوام راه اندازی کنم برای همین از کیچن سنتر میخوام کمک بگیرم

  [پاسخ]

  پشتیبانی سایت پاسخ در تاريخ شهریور ۶ام, ۱۳۹۷ ۱:۰۲ ق.ظ:

  سلام
  با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید

  [پاسخ]

 5. ناشناس گفت:

  برای راه اندازی سفره خانه میخوام مجوز بگیرم شما انجام میدید؟

  [پاسخ]

  پشتیبانی سایت پاسخ در تاريخ شهریور ۲۰ام, ۱۳۹۷ ۱:۰۷ ق.ظ:

  با کارشناس فروش تماس بگیرید

  [پاسخ]

 6. ناشناس گفت:

  هزینه خرید وسایل سفره خانه چقدر است

  [پاسخ]

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.